Aktualności

 

Spotkanie z przyrodą klasy 2g.
6 października 2015 r. klasa 2g wybrała się na wycieczkę do Aboretum na Miłosnej. Uczniowie poznali rośliny i zwierzęta, jakie można spotkać w lesie oraz wysłuchali ciekawej pogadanki leśniczego p. Ciborowskiego na temat warstw lasu. Zwieńczeniem spotkania było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Panie: Aleksandra Gularowska i Grażyna Boniecka dziękują rodzicom swoich uczniów za zorganizowanie pięknej i wartościowej imprezy.Dary jesieni
Klasa 1g pod wodzą p. Darii Dąbrowskiej również wybrała się na wycieczkę w poszukiwaniu darów jesieni.
Krótki spacer zaowocował zbiorem kasztanów, żołędzi oraz kolorowych liści. “Bawiliśmy się świetnie, a przyniesione okazy wykorzystamy w kolejnych dniach nauki” – podsumowała wyprawę p. Daria.


Dziennikarze z Szóstki zachęcają …
Zachęcamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na portalu dziennikarskim Youngface.tv.
Profil ten redagują członkowie koła dziennikarskiego, którego opiekunem jest p. Jolanta Drypa. Znajdziecie tam ciekawostki z życia naszej szkoły przedstawione z perspektywy uczniów.
Na YOUNGFACE głos mają młodzi!
Link do naszego profilu na youngface.

Zbieramy kasztany

Ślubowanie pierwszoklasistów
24 września 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie odbyła się uroczystość wielkiej wagi. Do szkolnej braci zostało przyjętych ponad 180 pierwszoklasistów. Nie było łatwo dostać się do zacnego grona uczniów. Do hali, w której odbywała się uroczystość przybyli specjalnie z tej okazji zaproszeni goście – Król Ołówkonos, Jej Wysokość Ołówkowa Żona oraz nadworni gwardziści. Poddali oni kandydatów niezwykle trudnym próbom.
Dzieci poradziły sobie jednak z nimi śpiewająco! Dlatego też królewska para oraz Pani Dyrektor Lidia Nowacka wyrazili zgodę na przystąpienie pierwszaków do szacownego grona żaków. Wszyscy zgodnie ślubowali dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie, szanować rodziców oraz nauczycieli i kochać Ojczyznę. Następnie każdy został pasowany na “szóstkowego ucznia”.
W uroczystości udział wzięły również przedszkolne wychowawczynie naszych nowych uczniów. Za trud włożony w przygotowanie dzieci do szkoły podziękowały im obecne wychowawczynie klas pierwszych. Atmosfera była podniosła, a po części oficjalnej prawdziwi uczniowie udali się do swoich sal, gdzie czekały na nich szkolne legitymacje, upominki i przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Ślubowanie klas pierwszych
24 września – ważny dzień dla pierwszoklasitów. O godz. 16.00 – odbędzie się uroczyste ślubowanie. Po nim ważne informacje dla rodziców przedstawi dyrektor szkoły.
W tym dniu nie będzie konsultacji dla rodziców. Zebranie z rodzicami uczniów klas VI odbędzie się w poniedziałek, 28 września 2015 r. Spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją Szkoły odbędzie się 28 września o godz. 17.00.
Zapraszamy.

Smak Jesieni -19.09.2015
Tegoroczne święto Smaków Jesieni już za nami! Jak co roku było gwarno, kolorowo, smacznie i słonecznie. Nasz barwny kram uginał się od bogactwa przetworów, owoców i warzyw, które udało się zgromadzić dzięki naszym uczniom. Tradycyjnie nad naszym stoiskiem czuwały panie polonistki: J. Drypa, W. Hillar i I. Lipiec. Specjalne podziękowania należą się mamom, które tego dnia były z nami i poświęciły swój czas – były to panie: Anna Urbanowicz , Beata Mazur, Anna Łapacz. Podczas imprezy sprzedawaliśmy przetwory, chleb, ciasto, a pieniążki w ten sposób zebrane trafiły do fundacji Projekt, która przeznaczy je na wyprawkę dla najbiedniejszych dzieci z powiatu.


Sprzątanie Świata
„WYPRAWA – POPRAWA” – 18.09.2015 r.
Pod takim hasłem odbyła sie tegoroczna akcja “Sprzątanie świata – Polska”.
Miała ona na celu zachęcić do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. Zainspirowani akcja zastanawiali się nad pytaniami: w jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórkę?
Wnioski, które nasunęły się nam podczas tych przemyśleń:
Nieśmiecenie, segregowane odpadów i odpowiedzialna turystyka – oto podstawy dbałości o środowisko naturalne na miarę naszych codziennych możliwości!
Należy często o tym mówić i pamiętać.
Uczniowie z SP6 wzięli również czynny udział w warsztatach „ Odpady czy śmieci”? prowadzonych przez pana Janusza Kowalaka.

W akcji „Sprzątanie Świata” najbardziej czynny udział wzięły klasy: VIC, IVC – pod opieką wychowawczyń: Nelli Szyłejko, Elzbiety Gałki.
Teren sprzątania – Las Miłosna.
Termin 18.09.15 r. godz. 10.50- 13.30.


Koszykówka

Szkoła tańca
Szkoła Tańca LOUD STREET DANCE z Kwidzyna zaprasza dzieci i młodzież do udziału w zajęciach tanecznych baletu, hip-hop-u oraz jazz-u. Dni i godziny zajęć ustalimy wspólnie z zainteresowanymi rodzicami.
Dlaczego warto zapisać dziecko na nasze zajęcia?
* Działamy od 7 lat. Jesteśmy jedyną Szkołą Tańca w Kwidzynie, która oferuje tak szeroki wachlarz stylów tańca nowoczesnego.
* Nasi instruktorzy, przy okazji aktywni tancerze, regularnie rozwijają się i podnoszą swoje kwalifikacje, biorą udział w pokazach charytatywnych i promujących oraz w wydarzeniach lokalnych.
* Stawiamy na kreatywność! Wydobywamy z dzieci drzemiący w nich potencjał poprzez improwizacje oraz ćwiczenia, w których sami mogą ułożyć i zaprezentować swoją choreografię. Układamy różnorodne etiudy ruchowe, mobilizujemy uczestników zajęć do nauki wciąż nowych choreografii, tak by udoskonalać ich pamięć ruchową.
* Regularnie organizujemy warsztaty i obozy taneczne, dając przy tym okazję do lepszego poznania się naszych uczniów i oczywiście przyspieszenia ich rozwoju w roli tancerzy.
* Wszyscy uczniowie naszej Szkoły przynajmniej 2 razy w roku mają możliwość zaprezentować się przed publicznością, w tym także na deskach Teatru Miejskiego podczas specjalnie przygotowanego pokazu naszej Szkoły Tańca.
* Poprzez taniec dzieci rozwijają się społecznie, uczą się pracować w grupie, rozwijają słuch, kształtują sylwetkę i niwelują wady postawy, aktywnie wypoczywają.
* Taniec rozwija pracę obu półkul mózgowych, co jest kluczowe w przyswajaniu m.in. wiedzy szkolnej, nauki gry na instrumentach; w zarządzaniu emocjami (praca ze stresem); budowaniu świadomości i hierarchii wartości (dyscyplina, odpowiedzialność, przyjaźń, skuteczność, etc.)
Zapraszamy na LEKCJE OTWARTE w sali lustrzanej:
Balecik 5-7 lat: wtorek 22.09.2015 godz. 13:40

Mundurki szkolne
Zamówienia mundurków szkolnych pod nr tel. 56/4624808 lub na biuro@korbik.com.pl do dnia 18.09.2015 r
Odbiór w szkole 24.09.2015 r w godz 12:00- 16:00

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

1 września w SP6 o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego.
Dzieci i Ich bliskich przywitała p. dyr Lidia Nowacka w towarzystwie wicedyrektorów: p. Danuty Truchan i p. Stanisława Mareckiego oraz przedstawicielki Urzędu Miasta w Kwidzynie – p. Jagody Piotrowskiej.
Szczególne powitania skierowane były do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Osiem klas pierwszych to prawdziwy rekord w dotychczasowej historii szkoły.
Na koniec wspólnej uroczystości pani dyrektor życzyła wszystkim, w rozpoczynającym się roku szkolnym, nie mniejszych sukcesów jak w zeszłym roku. Po sygnale “pierwszego dzwonka” uczniowie z wychowawczyniami i rodzicami udali się do sal lekcyjnych na spotkania klasowe.
Mamy nadzieję, że maluchy z “nowego skrzydła” (pierwszaki) będą się dobrze czuły w murach naszej szkoły, a starsze koleżanki i koledzy posłużą im pomocą w razie potrzeby i otoczą je opieką.
Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom owocnej współpracy i satysfakcji na koniec roku szkolnego.

Początek roku szkolnego 2015/2016
Witamy serdecznie wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie u progu nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że wakacje upłynęły pogodnie i szczęśliwie.

Komunikaty dotyczące organizacji roku szkolnego 2015/2016:
1. Inauguracja roku szkolnego rozpocznie się w dniu 1 września o godz. 9.00. Prosimy o galowe ubranie.
2. W sekretariacie są dostępne informacje dotyczące nowych klas I i IV.
3. We wrześniu mundurki szkolne można zastąpić chabrowymi koszulkami.
4. We wrześniu uczniowie klas I, II i IV otrzymają w szkole darmowe podręczniki i ćwiczenia.
5. W sprawie ubezpieczenia NNW dziecka (następstw nieszczęśliwych wypadków) decyduje rodzic. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.bezpieczny.pl lub uzyskać w sekretariacie szkoły.
6. Pierwsze obowiązkowe spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się w najbliższym tygodniu o godz.16.00 :
w środę – 2 września – klasy IV-VI, a w czwartek – 3 września – klasy I-III.

Dofinansowanie podręczników
Do 4 września rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o pomoc finansową przy zakupie podręczników. By starać się o pomoc, dochód w rodzinie nie powinien przekroczyć 574 zł na osobę, ale w wyjątkowych okolicznościach decyzję podejmuje dyrektor szkoły.
Jeśli opiekujemy się dzieckiem niepełnosprawnym, możemy liczyć na pomoc od 175 do 770 zł, w zależności od rodzaju szkoły, niepełnosprawności oraz podręczników, z których uczeń będzie korzystał. W tym przypadku należy przedstawić specjalne orzeczenie.
Po spełnieniu wszystkich kryteriów, należy przedstawić dowód zakupu – paragon, fakturę lub oświadczenie

 Posted by at 7:48 am