Aktualności

 

Laureaci XVI Powiatowego Konkursu Poetyckiego „UCZUCIA SŁOWEM MALOWANE”
Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie, z okazji walentynek zorganizowała konkurs poetycki o tematyce miłosnej – „Uczucia słowem malowane”. Z naszej szkoły do konkursu zgłoszonych zostało 6 wierszy uczniów z klas 4-6.
19 lutego 2015 r. odbył się finał szesnastej edycji konkursu, którego pomysłodawczynią jest p. Halina Stasiewicz – polonistka z SP4. W uroczystości tej uczestniczyło dwoje naszych uczniów, zdobywców II i III miejsca.
II miejsce – Marcel Meler kl. 6fi (n-l Danuta Chodorowska)
III miejsce – Amelia Lipiec kl. 4b (n-l Wioletta Hillar)
Nagrodzeni otrzymali dyplomy i bony upominkowe do salonów EMPIK,
GRATULUJEMY MŁODYM POETOM I ICH NAUCZYCIELKOM!

Międzynarodowy sukces uczennicy klasy 6 fi – Julii Badzińskiej

Uzyskanie przez Szóstkę przed dwoma laty tytułu “Szkoły z Talentem”‘ nie było przypadkowe. bowiem jednym z priorytetów szkoły jest rozwijanie talentów uczniów różnych dziedzinach. Wtedy to wśród laureatów konkursu literackiego znalazła się Julia Badzińska, wówczas uczennica klasy czwartej. W poprzednim zaś roku Julia zdobyła tytuł laureatki w Wojewódzkim Konkursie Literackim “Wspaniały świat Turcji”.
To jednak nie koniec sukcesów małej pisarki. bowiem we wrześniu tego roku uczennica zgłosiła do Międzynarodowego Konkursu Literackiego “Bajka i legenda świata w życie nam się wplata” dwie prace przygotowane pod kierunkiem p. Danuty Chodorowskiej, opiekunki Szkolnego koła humanistycznego AURUM. Konkurs okazał się nic lada wyzwaniem nie tylko z uwagi na swój prestiż (patronat honorowy objęli w nich: Minister Edukacji Narodowej. Marszałek Województwa Łódzkiego, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz prof. dr hab. Roman Antoszewski), ale przede wszystkim ze względu na zainteresowanie osób z różnych środowisk i grup wiekowych.
Siedmioosobowe jury, składające się głównie z pisarek i dziennikarek. stanęło przed ogromnym wyzwaniem. bowiem miało zdecydować o losach 1435 prac z 16 krajów Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora – egmin.eu Bardzo Prywatnego Portalu Ludzi Ciekawych – zatem ostateczny protokół pracy komisji ukazał się 25 listopada 2014 r. Ta data wpisze się na trwale w pamięć wspomnianej wyżej dziewczynki (obecnie uczennicy klasy szóstej) oraz jej nauczycielki, ponieważ tego dnia komisja konkursowa obwieściła wszystkim zainteresowanym, że I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Julia Badzińska za baśń pt. ,,Mówią kamienice” (w katalogu prac poz. 519).
Dla Julki to podwójna radość. gdyż jej praca odtąd będzie żyła swoim życiem, w formie ebooka, niosąc radość i nadzieję pacjentom Hospicjum CORDIS w Katowicach
Julia nie spoczęła na laurach i ma apetyt na zwycięstwo w innych konkursach literackich. Jej ulubionym gatunkiem jest baśń. a podziwianym twórcą – Hans Christian Andersen, którego utwory inspirują uczennicę do tworzenia własnych prac.
Trzymamy kciuki i życzymy małej baśniopisarce jeszcze wielu pięknych sukcesów.

Dni Bezpiecznego Internetu w Szóstce!

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony w całej Europie w pierwszej połowie lutego jest inicjatywą (w ramach programu “Safer Internet”) Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa
w trakcie korzystania z zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację „Dzieci Niczyje” oraz NASK. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.
W SP6 DBI organizowany jest co roku w lutym w okresie tygodnia,
gdyż głównie podczas zajęć komputerowych i godzin wychowawczych
podejmowana jest tematyka bezpieczeństwa w sieci.
ZACZYNAMY OD DZIŚ (23.02.2015 r.)!
Zachęcamy wszystkich uczniów do zatrzymania się przy naszej tablicy zasad bezpieczeństwa w Internecie na korytarzu szkolnym. Prosimy również o zrealizowanie kursów e-learningowych na platformie „Dziecko w sieci”.
Szczegóły i kody aktywacyjne u Waszych nauczycieli zajęć komputerowych!!!
Tym, którzy zakończyli swoje kursy serdecznie gratulujemy!

Życzenia
     Z okazji ferii zimowych, życzymy wszystkim pięknej, zimowej pogody, miłych wrażeń i baśniowych przeżyć, dobrego nastroju, ale przede wszystkim zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
    Relaksujcie się i cieszcie dwutygodniową swobodą. Korzystajcie mądrze z uroków zimy, dbając o własne bezpieczeństwo i osób towarzyszących. Nie podejmujcie ryzykownych działań, zagrażających życiu lub zdrowiu. Niech we wszystkim nie opuszcza Was zdrowy rozsądek.
    Tym, którzy z różnych powodów pozostają w domu i nigdzie się nie wybierają, życzymy ciekawych pomysłów, słodkiego leniuchowania i … udanego odpoczynku w naszym pięknym grodzie.
Wracajcie pełni sił i chęci do swoich obowiązków, do pracy i nauki.

Dyrekcja szkoły.

 

Zaproszenie

Parafia p.w. Świętego Jana Ewangelisty w Kwidzynie

Szkoła Podstawowa nr 6 im. dr. Wł. Gębika w Kwidzynie

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ

w niedzielę, 25 stycznia 2015 r. po mszy dziecięcej (ok. godz. 12.00)

NA KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK,

dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

 ZAPRASZAMY ZESPOŁY FLAŻOLETOWE Z OPIEKUNAMI NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

w ramach I Kwidzyńskiego Spotkania Miłośników Flażoletu: „Czarodziejski Flażolecik”.

 Ksiądz Proboszcz Ignacy Najmowicz
Dyrektor Szkoły Lidia Nowacka

 

Sukcesy z religii

Dnia 15 stycznia 2015r. odbył się szkolny etap Wojewódzko-Metropolitarnego Konkursu Biblijnego – Wiedzy im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda
( Ewangelia wg. Świętego Jana)
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Lp. Imię i nazwisko ucznia Nauczyciel przygotowujący
1. Szymon Arbat kl.6f Maria Łepska
2. Wiktoria Chrząstowska kl.6f Maria Łepska
3. Julia Badzińska kl.6f Maria Łepska
4. Michał Badziński kl.4c Maria Łepska
5. Zuzanna Warczak kl.5d Anna Kowalczyk

Dnia 14 stycznia 2015r. podsumowano etap szkolny Wojewódzko-Metropolitarnego Konkursu Biblijnego – Plastycznego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda
( Ewangelia wg. Świętego Jana)
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

<tdLp.

Imię i nazwisko ucznia Nauczyciel przygotowujący
1. Urszula Cajczyk kl.2c, Anna Kowalczyk
2. Oliwia Bawelska kl.3e, Maria Łepska
3. Martyna Rośleń kl.2d, Maria Łepska
4. Halszka Wiercińska kl. 1d, Anna Kowalczyk
5. Zuzanna Zedlewska kl.2d Maria Łepska
6. Kacper Stępień kl.2d Maria Łepska

Finał WOŚP

Jak niektórym wiadomo miejski finał WOŚP od 3 lat odbywa się w hali przy ul. Wiejskiej.
Jako co roku podczas miejskiej imprezy w 23. Finale WOŚP naszą szkołę reprezentowała ekipa miłośników pomagania innym i orkiestrowego grania.
Do „Szóstkowego Zakątka” dotarło wiele osób nie szczędząc grosza dla naszych puszeczek. Były warsztaty plastyczne, warsztaty origami i “Iris Folding”, udział w 5 Biegu “Policz się z cukrzycą”, występy „Dzwonków” i szóstkowych flażolecistów, konsumpcja bigosu z porów. Sprzedawane też były przedmioty z Szóstki przeznaczone na orkiestrowe aukcje.
Dziękujemy Wszystkim, którzy wrzucili do naszych skarbonek pieniążki na rzecz WOŚP. Jesteście kochani!
Dodam tylko, ze z dwóch rozliczonych już skarbonek (rodziców SP6) wyszło przeszło 1200 zł datków!!!
Do ostatniej puszki zbierane są jeszcze pieniążki podczas przerw szkolnych. Dla darczyńców – orkiestrowe serduszka!
Szczególne podziękowania dla pracowników szkoły i rodziców naszych uczniów, którzy aktywnie włączyli się w akcję: Jolancie Kubiak, Joannie Kierlin – Serockiej, Joannie Burandt – Oprawie, Bogumile Oramus, Mai Cichosz, Anecie Karatysz, Grażynie Młot, Alinie Kłos, Barbarze Michalik, Ewie Żyle, Romualdzie Stępień, Ewie Wiercińskiej, Katarzynie Bieniek, Iwonie Srożak, Justynie Litwin, Katarzynie Polito – Wintmiller, Tomaszowi Wiercińskiemu oraz Państwu Kwaśniakom.
Konkurs Matematyczny
8 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów:

Lp.

Nazwisko i imię

klasa

Nauczyciel uczący

1.

Serocki Marek

6f

p. Mariola Pomierska

2.

Sarzyniak Aleksander

6f

3.

Meler Marcel

6f

4.

Dudzic Jakub

5a

5.

Kacprzyk Alicja

5c

p. Maria Czerwińska

6.

Grabowska Patrycja

6a

p. Mirosława Herkt

7.

Kapica Marceli

6a

8.

Kułak Konrad

6a

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
 1. Marek Serocki – 6f
2. Aleksander Sarzyniak – 6f
3. Marcel Meler – 6f
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom.

 

 

Aktualności z poprzednich miesięcy zobacz w Archiwum

 Posted by at 7:48 am