Aktualności

 

     Z okazji ferii zimowych, życzymy wszystkim pięknej, zimowej pogody, miłych wrażeń i baśniowych przeżyć, dobrego nastroju, ale przede wszystkim zdrowego i bezpiecznego wypoczynku.
    Relaksujcie się i cieszcie dwutygodniową swobodą. Korzystajcie mądrze z uroków zimy, dbając o własne bezpieczeństwo i osób towarzyszących. Nie podejmujcie ryzykownych działań, zagrażających życiu lub zdrowiu. Niech we wszystkim nie opuszcza Was zdrowy rozsądek.
    Tym, którzy z różnych powodów pozostają w domu i nigdzie się nie wybierają, życzymy ciekawych pomysłów, słodkiego leniuchowania i … udanego odpoczynku w naszym pięknym grodzie.
Wracajcie pełni sił i chęci do swoich obowiązków, do pracy i nauki.

Dyrekcja szkoły.

 

Zaproszenie

Parafia p.w. Świętego Jana Ewangelisty w Kwidzynie

Szkoła Podstawowa nr 6 im. dr. Wł. Gębika w Kwidzynie

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ

w niedzielę, 25 stycznia 2015 r. po mszy dziecięcej (ok. godz. 12.00)

NA KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK,

dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

 ZAPRASZAMY ZESPOŁY FLAŻOLETOWE Z OPIEKUNAMI NA WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

w ramach I Kwidzyńskiego Spotkania Miłośników Flażoletu: „Czarodziejski Flażolecik”.

 Ksiądz Proboszcz Ignacy Najmowicz
Dyrektor Szkoły Lidia Nowacka

 

Finał WOŚP
Jak niektórym wiadomo miejski finał WOŚP od 3 lat odbywa się w hali przy ul. Wiejskiej.
Jako co roku podczas miejskiej imprezy w 23. Finale WOŚP naszą szkołę reprezentowała ekipa miłośników pomagania innym i orkiestrowego grania.
Do „Szóstkowego Zakątka” dotarło wiele osób nie szczędząc grosza dla naszych puszeczek. Były warsztaty plastyczne, warsztaty origami i “Iris Folding”, udział w 5 Biegu “Policz się z cukrzycą”, występy „Dzwonków” i szóstkowych flażolecistów, konsumpcja bigosu z porów. Sprzedawane też były przedmioty z Szóstki przeznaczone na orkiestrowe aukcje.
Dziękujemy Wszystkim, którzy wrzucili do naszych skarbonek pieniążki na rzecz WOŚP. Jesteście kochani!
Dodam tylko, ze z dwóch rozliczonych już skarbonek (rodziców SP6) wyszło przeszło 1200 zł datków!!!
Do ostatniej puszki zbierane są jeszcze pieniążki podczas przerw szkolnych. Dla darczyńców – orkiestrowe serduszka!
Szczególne podziękowania dla pracowników szkoły i rodziców naszych uczniów, którzy aktywnie włączyli się w akcję: Jolancie Kubiak, Joannie Kierlin – Serockiej, Joannie Burandt – Oprawie, Bogumile Oramus, Mai Cichosz, Anecie Karatysz, Grażynie Młot, Alinie Kłos, Barbarze Michalik, Ewie Żyle, Romualdzie Stępień, Ewie Wiercińskiej, Katarzynie Bieniek, Iwonie Srożak, Justynie Litwin, Katarzynie Polito – Wintmiller, Tomaszowi Wiercińskiemu oraz Państwu Kwaśniakom.
Konkurs Matematyczny
8 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów:

Lp.

Nazwisko i imię

klasa

Nauczyciel uczący

1.

Serocki Marek

6f

p. Mariola Pomierska

2.

Sarzyniak Aleksander

6f

3.

Meler Marcel

6f

4.

Dudzic Jakub

5a

5.

Kacprzyk Alicja

5c

p. Maria Czerwińska

6.

Grabowska Patrycja

6a

p. Mirosława Herkt

7.

Kapica Marceli

6a

8.

Kułak Konrad

6a

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się:
 1. Marek Serocki – 6f
2. Aleksander Sarzyniak – 6f
3. Marcel Meler – 6f
Gratulujemy uczniom i ich rodzicom.

 

 

Wszystkim Uczniom i ich Najbliższym, Przyjaciołom szkoły, Nauczycielom i Pracownikom życzę, by nadchodzące święta Bożego Narodzenia były radosne, promieniowały na wszystkich światłem, które rodzi się z odkrycia Tajemnicy Narodzenia Pańskiego: Boga przychodzącego do nas w kruchym, ludzkim ciele. Niech głębokie przeżycie tej Tajemnicy będzie siłą, która umacnia wśród cierpień, trudnych doświadczeń i wszelkich przeciwności, a radość i pokój serca przenikają całe nasze życie i będą niewyczerpanym źródłem nadziei i miłości. Niechaj każdy dzień Nowego Roku 2015 obfituje we wszelkie dobro potrzebne w codziennym życiu.

Dyrektor Szkoły Lidia Nowacka


Grafika ze strony: http://ostrowska.edu.pl/2009/12/magia-swiat-bozego-narodzenia/

Wigilia klasy IIIb
Uczniowie kl. III b wraz z rodzicami przygotowali i spędzili wigilię klasową. Wspólnie wykonali łańcuch na choinkę, śpiewali kolędy,składali sobie życzenia, wykonali wiele ozdób. Uczniów kl. III b odwiedził też św. Mikołaj przynosząc dużo podarków, dzieci zaś odwdzięczyły się gościowi śpiewaniem kolęd, Oskar zagrał również na cymbałkach, a Dawid na flażolecie. Te chwile na pewno zostaną długo w pamięci zarówno rodziców, jak i dzieci.

Kolejny sukces naszych siatkarek
20 grudnia odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Kole. Oprócz w/w zespołów startowały jeszcze drużyny z Warszawy, Piły, Wałcza, Śmigla, i Jarocina. W tym turnieju również dziewczęta z naszej szkoły uplasowały się na II miejscu. Dziewczęta grające w turnieju: Zuzanna Walenczewska, Katarzyna Szmidt, Amelia Rutkowska, Monika Fukowska, Zuzanna Karaś, Monika Serocka, Agata Dąbrowska, Weronika Kraińska, Patrycja Grabowska, Roksana Kropisz.
Drużyna prowadzona jest przez p. Marka Wodzińskiego.


Powiatowy Konkurs Poetycki
18 grudnia 2014r. w Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom X Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Taka rodzina to moje marzenie”.
Do konkursu przystąpiło 10 szkół z powiatu kwidzyńskiego. Nadesłano 183 wiersze, z których  komisja w składzie: Brygida Formela – sekretarz Gminy Sadlinki, Anna Wudarczyk – polonistka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie – wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych (klasy II, III, IV, V, VI).
W kategorii klas IV Aleksandra Szafarewicz z kl.4a i Amelia Lipiec z kl.4b zajęły I miejsce, Maria Kuc z kl. 4a zdobyła II miejsce. W kategorii klas V Julia Mielnicka z kl. 5e zajęła I miejsce, Dorian Kopij z kl.5c – II miejsce, zaś Kacper Knot z kl.5c – III miejsce. Laureaci otrzymali nagrody w postaci dyplomów oraz pięknie wydanych książek pt. ,,Wszystko nam bliskie, co nas otacza’’, które są zbiorem utworów wszystkich laureatów z 10 lat organizowanego konkursu. Gratulujemy! W ramach promocji czytelnictwa nasza szkoła otrzymała do biblioteki 10 egzemplarzy tej książki, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich do lektury!
W. Hillar

Wyróżnienie dla ekipy filmowej z SP6
13.12.2014 r. odbył się I Finał Kwidzyńskiej Akademii Filmowej. Podczas tego powiatowego festiwalu filmowego można było zobaczyć 14 prac konkursowych, między innymi filmik z Szóstki. Uczniowie z klacy 4c stworzyli swoje dzieło na zajęciach koła medialnego, prowadzonego przez p. Ewę Wiercińską.
Gratulujemy młodym twórcom!
Powiatowy konkurs plastyczny
11 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny pt ”Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe”. Do konkursu przystąpiło dziewięć szkół podstawowych. Z każdej szkoły w konkursie  brała udział drużyna dwuosobowa. Zadaniem uczestników było wykonanie stroika świątecznego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: z kl. II bi Michalina Lemańska przygotowana przez p. Elżbietę Kolatę oraz z kl. III b – Zuzanna Brodzik przygotowana przez p. Grażynę Młot. Reprezentantki naszej szkoły zajęły trzecie miejsce.Grażyna Młot

Mikolajki- kl. IIIb
KLASA III B bardzo poważnie przygotowywała się do przyjścia Mikołaja. Uczniowie dzielnie się spisali wykonując wspaniałe ozdoby świąteczne. I 5 grudnia zawitał do klasy IIIb oczekiwany gość wraz z Elfami. Było miło !!
Grażyna Młot

Sukcesy naszych siatkarek
6 grudnia odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w Chełmnie. Na starcie zawodów stanęły ze Swiecia, Chełmna, Bydgoszczy, Torunia, Mogilna, Włocławka oraz z SP6 w Kwidzynie. Dziewczęta z klasy 6a zajęły II miejsce ustepując jedynie drużynie ze Świecia. Dziewczęta grały w składzie: Oliwia Aubriot, Zuzanna Walenczewska, Katarzyna Szmidt, Amelia Rutkowska, Monika Fukowska.

Pomagamy i uczymy pomagać
4 grudnia 2014r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn ‘Pomagamy i uczymy pomagać”, który został zorganizowany przez Gimnazjum nr 3 i Hospicjum w Kwidzynie. Uczestnicy konkurowali w pracach przestrzennych oraz płaskich .Nasi uczniowie wzięli udział w obu kategoriach w wyniku czego zdobyli następujące miejsca i wyróżnienia. Prace przestrzenne:II miejsce Michał Wiśniewski kl. IV c, I miejsce Malgorzata Kolińska kl. Iv c; prace płaskie wyróżnienia otrzymali: Oliwier Ostrzyżek kl. IV a, Waleria Oprawa kl. IV a, Monika Fukowska kl. VIa, II miejsce Bartosz Karatysz kl V d oraz I miejsce Jan Zardzewiały kl. Vd. Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz nauczycielki Elzbiety Zardzewiały

Miejski konkurs przyrodniczy dla klas III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”
2 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się  Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 8 zadań. Dzieci musiały poradzić sobie, między innymi, z rozpoznawaniem roślin zbożowych, rozpoznawaniem liści drzew, rozpoznawaniem drzew i krzewów owocowych. Sporo czasu zajęła uczestnikom mapa Polski i zadania związane z umiejętnością jej odczytania.
Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Czechowski z kl. III e; Jakub Szymański z kl. III a i Karol Wasiewski z kl. III d i zajęli III miejsce

Zielona Szkoła w Brachlewie
01 i 02 grudnia 2014 r klasa IIIb uczestniczyła w ciekawych zajęciach w Zielonej Szkole w Brachlewie. Uczniowie  zdobywali nowe wiadomości i umiejętności związane z budowa lasu, odwiedzili oczyszczalnie ścieków, poznali zwyczaje, tropy zwierząt leśnych. Oprócz fantastycznej nauki integrowali się ze środowiskiem oraz ze sobą organizując ciekawe zabawy i zajęcia.

Grażyna Młot

Aktualności z poprzednich miesięcy zobacz w Archiwum

 Posted by at 7:48 am