Biegi przełajowe

17.10.2014 uczniowie: Kuźma Martyna 5d, Rutkowska Amelia 6a, Rusek Anita 6d, Kraińska Weronika 6a, Szarafińska Milena 5a, Dąbrowska Katarzyna 5a, Warczak Zuzanna 5b, Grabowska Patrycja 6a, Karaś Zuzanna 6a, Walenczewska Zuzanna 6a, Aubriot Oliwia 6a  brali udział w Garczynie w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Opiekunem był Pan Marek Wodziński.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

DLACZEGO URODZILIŚMY SIĘ BEZ SKRZYDEŁ
- czyli filozofia w bibliotece
Uczniowie z kas I A i IIA ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie wzięli udział w spotkaniu z panią Joanną Wągiel, która w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła dzieciom co to jest filozofia i nad czym zastanawiają się filozofowie oraz jak ważne w życiu jest myślenie.
Mali uczestnicy filozoficznej pogadanki poznali znaczenie słowa eureka!- wiem, rozumiem.
Na prośbę pani Joanny dzieci same wymyślały filozoficzne pytania.
Oto niektóre z nich: dlaczego urodziliśmy się bez skrzydeł, dlaczego jemy i pijemy, dlaczego istnieją kolory, dlaczego ja żyję, dlaczego kochamy?
Okazało się, że w gronie uczestników spotkania znalazło się wielu młodych filozofów, którzy zadają sobie trudne a jednocześnie ciekawe pytania, nad którymi nawet dorośli na co dzień się nie zastanawiają.
Niewątpliwie dzieci przekonały się, że myślenie może być czymś przyjemnym.
PENTAX Image

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 – 1 wrzesień 2014