Aktualności

 

Początek roku szkolnego 2015/2016
Witamy serdecznie wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie u progu nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, że wakacje upłynęły pogodnie i szczęśliwie.

Komunikaty dotyczące organizacji roku szkolnego 2015/2016:
1. Inauguracja roku szkolnego rozpocznie się w dniu 1 września o godz. 9.00. Prosimy o galowe ubranie.
2. W sekretariacie są dostępne informacje dotyczące nowych klas I i IV.
3. W miesiącu wrześniu mundurki szkolne można zastąpić chabrowymi koszulkami.
4. We wrześniu uczniowie klas I, II i IV otrzymają w szkole darmowe podręczniki i ćwiczenia.
5. W sprawie ubezpieczenia NNW dziecka (następstw nieszczęśliwych wypadków) decyduje rodzic. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.bezpieczny.pl lub uzyskać w sekretariacie szkoły.
6. Pierwsze obowiązkowe spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się w najbliższym tygodniu o godz.16.00 :
w środę – 2 września – klasy IV-VI, a w czwartek – 3 września – klasy I-III.


Z okazji zakończenia roku szkolnego
wszystkim Uczniom życzę wspaniałych, słonecznych, zdrowych i bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych i fantastycznych przeżyć i wrażeń, interesujących podróży.
Szczęśliwego powrotu do szkoły za dwa miesiące, pełnego zapału do dalszej nauki.
Dla niektórych z Was zakończy się pewien etap w życiu. Niech ten kolejny ważny czas, będzie sukcesem, rozwija Waszą wiedzę i pozwoli zrealizować zamierzone cele.
Słowa podziękowania i serdeczne życzenia kieruję do Rady Szkoły, Rady Rodziców i wszystkich Rodziców, którzy zawsze wspierają nasze działania, służą swoją radą i pomocą.
Dyrektor Szkoły
Lidia Nowacka

Spotkanie z rodzicami uczniów przyszłych klas pierwszych

25.06.2015 o godzinie 16.00 w sali 42 (szkolna sala gimnastyczna) odbędzie się zebranie organizacyjne rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych.
Serdecznie zaprasza Dyrekcja Szkoły

SP6 laureatem internetowego konkursu fotograficznego – “Matematyka w kadrze”
Nasza “Ludolfina” (czyli ukochana przez wielu Liczba Pi) w gronie laureatów!!!
Cieszymy się ogromnie, gdyż zajęliśmy 2 miejsce w internetowym konkursie fotograficznym “Matematyka w kadrze”! Zgłoszonych do konkursu było 439 zdjęć.
Ten sukces to zasługa wielu osób: wszystkich Pań Matematyczek, uczniów – miłośników matematyki i pani Ewy Wiercińskiej, która wykonała zdjęcie i zgłosiła do konkursu.
Gratulujemy!
A oto ogłoszone wyniki:
(Źródło – http://fotomatematyka.pl/edycja_5/?s=edycja_5)

Piknik integracyjny
19.06.2015 r. na Terenach Rekreacyjno – Wypoczynkowych Miłosna w Kwidzynie​ odbył się kolejny już Piknik Integracyjny SP6. Wzięły w nim udział wszystkie oddziały integracyjne z naszej szkoły.
Atrakcji jak zwykle było dużo: bieg patrolowy zorganizowany przez 1 Kwidzyńską Drużynę Harcerską Wędrowniczą pod wodzą druha Remka, zabawy sportowe prowadzone przez grupę wolontariuszek z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie na czele z panią Marzeną Szarłan, rozgrywki drużynowe zorganizowane przez p. Iwonę Szafarewicz, przejażdżki bryczkami, ognisko z kiełbaskami, lody od Rady Rodziców i “Czekolada” do tańca. :) Nad wszystkim czuwała niezastąpiona pani pedagog i główny organizator pikniku – Joanna Burandt – Oprawa.
O przyjaźni szkolno – przedszkolnej …
15 czerwca 2015 roku odbyły się ostatnie już w tym roku szkolnym zajęcia wychowania fizycznego klasy 3f (integracyjnej) z przedszkolakami z “Chatki Puchatka”.
Cykl sześciu spotkań zainicjowanych przez p. Anetę Karatysz i przedszkolankę p. Agnieszkę Szydzik – Kwinterę zaowocował nowymi sympatycznymi znajomościami między maluchami i uczniami klasy 3f. Ponadto dla dzieciaczków zajęcia w szkole były okazją do poznania nowego środowiska, a dla trzecioklasistów były sposobnością wykazania się opiekuńczością, jak tez możliwością pochwalenia się swoim sportowymi umiejętnościami. Wszyscy ocenili taką współpracę na “szóstkę z plusem”!
Nie tylko naukowiec …
Marek Serocki – nie tylko “tęga głowa”, ale też “dusza artysty”!
Już podziwialiśmy matematyczne sukcesy Marka – ucznia klasy 6f (integracyjnej).
Czas na fotograficzne osiągnięcia:
I miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Miejsca Pamięci Narodowej Powiatu Kwidzyńskiego w obiektywie”;
III miejsce w Miejskim Konkursie Fotograficznym w ramach konkursu: „Szkoła z talentem”;

Tęga Głowa
13 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Sadlinkach uczniowie p. Marioli Pomierskiej z kl.6f (integracyjnej) rywalizowali z uczniami ośmiu innych szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym „Tęga Głowa” .
Aleksander Sarzyniak zdobył I miejsce. W klasyfikacji zespołowej nasza szkoła również zajęła I miejsce – właśnie za sprawą Aleksandra i jego kolegi z klasy – Marka Serockiego.

XIV Powiatowy Konkurs Poetycko-Plastyczny
W środę, 10 czerwca odbyło się w Szkole Podstawowej w Ryjewie spotkanie laureatów Powiatowego Konkursu Poetycko – Plastycznego. Tegoroczna, czternasta już edycja konkursu przebiegła pod hasłem: „Nie samą nauką żyje szkoła, czyli pędzlem i piórem zatrzymane chwile”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z dziesięciu szkół naszego powiatu. Uroczystości rozdania nagród sponsorowanych przez dyrektora szkoły towarzyszyła wystawa najlepszych prac konkursowych.
Z naszej szkoły tytuł laureata za zajęcie II miejsca w kategorii poezja uzyskał Oskar Palczewski z klasy 4a. Nagrodzony wiersz powstał pod kierunkiem p. Danuty Chodorowskiej.
Wszystkie nagrodzone utwory pojawią się w przygotowywanym wydawnictwie z okazji 70-lecia szkoły.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

 Posted by at 7:48 am