Aktualności

 

Brązowy medal
16.05.2015 r. w ramach Wojewódzkiej Ligii Pomorskiej rocznika 2003 “Żaczki” zakończyli sezon zdobywając brązowy medal województwa pomorskiego.
W rozgrywkach rywalizowało 12 zespołów chłopców z klas piątych w dwóch grupach. Drużyna “Basket” składająca się z uczniów naszej szkoły zajęła I miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, co dało awans do najlepszej szóstki ligi. Naszym zawodnikom przyszło stanąć w szranki z następującymi rywalami: SKS Starogard Gdański, UKS Jedynka Pelplin, Czarni Słupsk, Młode Lwy Gdańsk oraz De La Sole Gdańsk.
Drużyna Basket II Kwidzyn ostatecznie zajęła III miejsce. To podium jest ukoronowaniem ciężkiej pracy zawodników i trenera p. Macieja Walenczewskiego. Nie można zapomnieć o publiczności, która na meczach kwidzyńskiej drużyny dopingowała wzorowo swoich faworytów.


Muzyczne Święto Rodziny w Szkole Podstawowej nr 6
PRELUDIUM Kwidzyńskiego Święta Muzyki
SOBOTA, 16 MAJA 2015 R.
PROGRAM:
9.00 – 11.00 – Pamięci żołnierzy AK – Cichociemnych
• prezentacje filmowe przygotowane przez kl. III fi
• warsztaty plastyczne metodą projektu

11.00 – 14.00 – II Kwidzyńskie Spotkanie Miłośników Flażoletu: „Czarodziejski Flażolecik”
• Koncert flażoletowy połączony z warsztatami (zespoły ze Swarzędza i Kwidzyna)
• Międzynarodowa integracja kulturowo- językowa:
– spotkania z gośćmi z Nowej Zeladii, Singapuru, Hongkongu,
– free folding – wolne składanie metodą origami,
– pokaz strojów średniowiecznych i nauka tańca,
– popisy muzyczne dzieci i rodzin,

12.30 – 13.30 – Gala Ogólnopolskiego Konkursu Literacko- Plastycznego „Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy”
– otwarcie wystawy,
– wręczenie nagród laureatom,
– występy artystyczne.

13.30 – 15.00 – zwiedzanie katedry (goście)

W czasie trwania imprezy:
- szkolna kawiarenka przygotowana przez Radę Rodziców,
- obiad dla uczniów i gości.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego “Spod znaku Orła wszyscy jesteśmy” odbędzie się 16 maja 2015 r. Serdecznie zapraszamy laureatów z opiekunami o godz 11.00.

 

ENERGETYCZNY TURNIEJ MIAST

21 i 22 maja, Plac Jana Pawła II w Kwidzynie, zawita do miasta „Planeta Energii” w trakcie wizyty miasteczka „Planeta Energii” w godzinach od 15:00 do 18:00 będzie rozgrywany dodatkowy konkurs „Energetyczny Turniej Miast” w ramach, którego jedna z 10 zwycięskich szkół wygra dodatkowo nagrodę w postaci Tablicy Multimedialnej. W godzinach 15:00 – 18:00 mieszkańcy miasta będą mogli wytwarzać energie elektryczną pedałując na przygotowanych przez nas rowerkach spinningowych. Nagrodę otrzyma szkoła, której uda się zmobilizować mieszkańców do jak największego wysiłku i wytworzenia jak największej ilości energii elektrycznej.

Dodatkowo na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/planetaenergiipl pierwszego dnia wizyty o 12:00 będzie publikowana galeria ze zdjęciami z miasteczka „Planeta Energii”. Każde polubienie galerii za pomocą kliknięcia „Lubie to!” będzie liczone jako dodatkowe 100 punktów dodawane do ostatecznego wyniku wykręconego przez mieszkańców. W związku z tym bardzo zachęcam do rozpropagowania tej informacji tak, żeby rodzice, starsze rodzeństwo – jak najwięcej osób zainteresowanych zwycięstwem mogło klikać i zwiększać szansę na wygraną.

Regulamin konkursu.
Bardzo serdecznie zachęcam do rywalizowania.

 

X Ogólnopolski Konkurs Literacki
Rozstrzygnięty został X Ogólnopolski Konkurs Literacki „Szkoła moich marzeń pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, patronat medialny „Głos Koszaliński”.  Wśród 483 prac, które napłynęły na konkurs, znalazły się aż trzy prace naszych uczennic docenione przez jury.
kat. poezja
III miejsce    – Amelia Lipiec   SP nr 6 Kwidzyn, n-l W. Hillar
Wyróżnienie – Wiktoria Chrząstowska   SP nr 6 Kwidzyn, n-l D. Chodorowska
kat. proza
Wyróżnienie – Julia Badzińska   SP nr 6 Kwidzyn, n-l D. Chodorowska
Konkurs Krasomówczy
8 maja 2015 r. w Czerniejewie (niedaleko Gniezna) odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy.Uczestnicy prezentowali teksty na temat swojego regionu.
Dwie główne nagrody w konkursie zdobyły uczennice z naszej szkoły: Katarzyna Kuc (I miejsce) i Aleksandra Szafarewicz (II miejsce). Dziewczęta przygotowała pani Elżbieta Zardzewiały. Gratulujemy i dziękujemy!Nagrodzeni w VI Wojewódzkim Konkursie “Pod Ojczystym Niebem”
Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 im. Armii Krajowej w Gdańsku już po raz szósty przeprowadził konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa pomorskiego. Jego celem było rozwijanie zainteresowań literackich, budzenie tożsamości narodowej oraz rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i talentu uczniów w szczególności poprzez dbałość o czystość języka polskiego i kształcenie umiejętności wypowiadania się na piśmie.
Konkurs został objęty patronatem honorowym Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.
Komisja konkursowa ogłosiła listę laureatów, a podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród, odbyło się 6 maja 2015 r.
Nasza szkoła otrzymała aż siedem wyróżnień przyznanych przez organizatorów oraz przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej:.
Adrianna Brodzik kl. 5c – wyróżnienie organizatorów,
Wiktoria Chrząstowska kl. 6f- wyróżnienie organizatorów,
Amelia Lipiec kl. 4b – wyróżnienie organizatorów,
Nikola Śliwa kl.6c – wyróżnienie organizatorów, wyróżnienie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Koło Gdańsk- Wrzeszcz),
Aleksandra Basiak kl. 5d – wyróżnienie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Koło Gdańsk- Wrzeszcz i Koło Gdańsk-Oliwa).
Prace wyróżnionych uczniów powstały pod kierunkiem polonistek: pp. D. Chodorowskiej i W. Hillar.

Niezwykła lekcja przyrody.
Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w lekcjach przyrody na żywo w ramach „Zielonych lekcji”. Zajęcia były realizowane w formie warsztatów, na których uczniowie poznali wybrane gatunki ptaków drapieżnych:
Sowy: płomykówka, syczek, puchacz, pójdźka;
Sokoły: pustułka, sokół wędrowny, białozór;
Jastrzębie: myszołowiec.
Aktywny udział uczniów umożliwił im poznanie cech budowy ptaka, które odpowiadają za latanie. Omówiono też rolę jaką drapieżniki odgrywają w środowisku. Ćwiczono rozpoznawanie wyżej wymienionych drapieżników według cech charakterystycznych, np. lotu. Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia tych podróżników.
Taki bezpośredni kontakt z pięknymi i niezwykłymi ptakami oraz forma przekazania informacji na ich temat sprawiły uczniom wiele radości i korzyści.
Warsztaty zakończyła część konkursowa. Za poprawne odpowiedzi ochotnicy otrzymali zdjęcia ptaków jako zakładki do książek.

Alfa i Omega
6.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „Alfa i Omega”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a – Marika Grabowska, która zajęła I miejsce i Jakub Szamański, który zdobył II miejsce.
Gratulujemy uczniom i pani Ewie Oleksiak!

Aktualności z poprzednich miesięcy zobacz w Archiwum

 Posted by at 7:48 am