Aktualności

 

Informacje: Program, karta zgłoszenia, informacje dodatkowe

 

ENERGETYCZNY TURNIEJ MIAST

21 i 22 maja, Plac Jana Pawła II w Kwidzynie, zawita do miasta „Planeta Energii” w trakcie wizyty miasteczka „Planeta Energii” w godzinach od 15:00 do 18:00 będzie rozgrywany dodatkowy konkurs „Energetyczny Turniej Miast” w ramach, którego jedna z 10 zwycięskich szkół wygra dodatkowo nagrodę w postaci Tablicy Multimedialnej. W godzinach 15:00 – 18:00 mieszkańcy miasta będą mogli wytwarzać energie elektryczną pedałując na przygotowanych przez nas rowerkach spinningowych. Nagrodę otrzyma szkoła, której uda się zmobilizować mieszkańców do jak największego wysiłku i wytworzenia jak największej ilości energii elektrycznej.

Dodatkowo na profilu na Facebooku https://www.facebook.com/planetaenergiipl pierwszego dnia wizyty o 12:00 będzie publikowana galeria ze zdjęciami z miasteczka „Planeta Energii”. Każde polubienie galerii za pomocą kliknięcia „Lubie to!” będzie liczone jako dodatkowe 100 punktów dodawane do ostatecznego wyniku wykręconego przez mieszkańców. W związku z tym bardzo zachęcam do rozpropagowania tej informacji tak, żeby rodzice, starsze rodzeństwo – jak najwięcej osób zainteresowanych zwycięstwem mogło klikać i zwiększać szansę na wygraną.

Regulamin konkursu.
Bardzo serdecznie zachęcam do rywalizowania.
Niezwykła lekcja przyrody.
Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w lekcjach przyrody na żywo w ramach „Zielonych lekcji”. Zajęcia były realizowane w formie warsztatów, na których uczniowie poznali wybrane gatunki ptaków drapieżnych:
Sowy: płomykówka, syczek, puchacz, pójdźka;
Sokoły: pustułka, sokół wędrowny, białozór;
Jastrzębie: myszołowiec.
Aktywny udział uczniów umożliwił im poznanie cech budowy ptaka, które odpowiadają za latanie. Omówiono też rolę jaką drapieżniki odgrywają w środowisku. Ćwiczono rozpoznawanie wyżej wymienionych drapieżników według cech charakterystycznych, np. lotu. Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia tych podróżników.
Taki bezpośredni kontakt z pięknymi i niezwykłymi ptakami oraz forma przekazania informacji na ich temat sprawiły uczniom wiele radości i korzyści.
Warsztaty zakończyła część konkursowa. Za poprawne odpowiedzi ochotnicy otrzymali zdjęcia ptaków jako zakładki do książek.

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2015
19.03.2025r. o godzinie 9.00 rozpoczęły się  zmagania uczniów SP6 w Kwidzynie z zadaniami matematycznymi w ramach Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2015. W naszej szkole udział wzięło 106 uczniów:
Klasy II –pisało 18 dzieci w kategorii Żaczek,
w klasach  III- IV  zadania w kategorii Maluch rozwiązywało 41 dzieci,
47 uczniów z klas IV – VI  walczyło w kategorii Beniamin.
Kangur nie należy do najłatwiejszych konkursów, ale jest dla dzieci bardzo interesujący, gdyż oprócz samej wiedzy, należy wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i matematycznego kombinowania, a to już wyższa szkoła jazdy. Do takiego etapu dochodzą młodzi ludzie po wielu godzinach ćwiczeń, rozwiązywania zadań i z ogromnym zacięciem matematycznym. Cieszymy się, że tyle chętnych zebrało się dziś, by połamać sobie głowę!
Gratulujemy dzieciom i ich nauczycielom! Czekamy na wyniki!

Matematyka da się lubić
W związku z Rokiem Matematyki ogłoszonym w województwie pomorskim uczniowie klas IV – VI naszej szkoły aktywnie wzięli udział w konkursie plastycznym „Matematyka da się lubić”.
Na hasło „Zaskocz nas, jeśli potrafisz…” odpowiedziało aż 58 uczniów!
Wśród tylu prac jury w składzie:
- pani Danuta Truchan – zastępca dyrektora szkoły
- pani Katarzyna Kostro
- pani Jolanta Kubiak
- pani Magdalena Walenczewska
zdecydowało 17 marca 2015r. o przyznaniu 3 nagród głównych:
- I miejsce: Amelia Lipiec klasa IVB
- II miejsce: Nikola Śliwa klasa VIC
- III miejsce: Oskar Palczewski klasa IVAs.
Jury – podkreślając duży wkład pracy naszych uczniów – zdecydowało o przyznaniu także 4 wyróżnień. Oto nazwiska ich autorów (w kolejności alfabetycznej):
- Martyna Brzozowska klasa IVAs
- Aleksandra Łapacz klasa IVB
- Jakub Kędziora klasa VD
- Jan Zardzewiały klasa VD.
Gratulujemy!!!
Nauczyciele matematyki SP 6 Kwidzyn

Dzień liczby PI

Sobota – 14 marca 2015r. – okrzyknięta jest dniem Liczby Pi!
W naszej szkole Dzień Liczby Pi obchodziliśmy już w piątek – 13 marca 2015 roku. To bardzo ważny czas, gdyż rok 2015 został ogłoszony na Pomorzu – Rokiem Matematyki. Z tej okazji czeka nas wiele nie tylko matematycznych atrakcji: rozwiązywanie łamigłówek, gry matematyczne, konkursy, przygotowanie gazetek, plakatów.
Na przekór wszystkiemu piątek 13 marca 2015r. w SP6 W Kwidzynie jest najgorętszym, najciekawszym i najbardziej matematycznym piątkiem!
Na głównym holu szkoły przygotowaliśmy kącik informacji o liczbie Pi. Podczas drugiej lekcji nauczyciele matematyki i ich klasy na tarasie przed budynkiem szkoły utworzyli ludzki okrąg, a w nim średnicę, bo przecież liczba Pi jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek długości obwodu okręgu do jego średnicy. Przypomnieliśmy pojęcia związane z kołem i okręgiem: promień, średnica, cięciwa. Następnie utworzyliśmy symbol liczby , przy tworzeniu którego tak pięknie zaświeciło słońce, że dopisywały wszystkim humory, więc zabawę zakończyliśmy wspólnym okrzykiem: KOCHAMY MATEMATYKĘ!!!
W tym dniu lekcje matematyki w klasach 4-6 rozpoczynaliśmy informacjami dotyczącymi LUDOLFINY, bo tak nazywa się liczbę Pi.
Nauczyciele matematyki

Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty
W dniach 6-8 marca 2015 r. w Krakowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty.

W konferencji wzięło udział ok. 600 osób, wśród nich dyrektor Lidia Nowacka.
Uroczysta Gala Talentów – Warszawa 2015

6 marca 2015 r. w Bemowskim Centrum Kultury ART BEM rozpoczęła się Gala Finałowa 6 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI” zorganizowanego przez szkoły PRO FUTURO w Warszawie oraz Fundację Instytut Nowoczesnej Edukacji.  Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa Paulo Coelho: Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy możesz bezpowrotnie ominąć. Prace konkursowe oceniały m.in. dziennikarka Krystyna Czubówna i poetka Krystyna Gucewicz. Po przeczytaniu 750 wierszy jury wyróżniło 26 uczniów szkół podstawowych i 42 gimnazjalistów z całej Polski. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Adrianna Brodzik i Alicja Kacprzyk z klasy 5c, przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego, Wiolettę Hillar.
Finalistom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Na widowni zasiedli również: pani Dorota Twarowska – Prezes PWN, pani Anna Hryniewicz – Wiceprezes Fundacji Instytut Edukacja Pro Futuro, pan Grzegorz Pytkowski – Prezes Zarządu Instytutu Nowoczesnej Edukacji oraz uczniowie szkoły Pro Futuro.
Nagrodzone wiersze czytali znani i lubiani:
Joanna Dukaczewska – dziennikarka i prezenterka radiowo-telewizyjna.
Maria Niklińska – aktorka.
Łukasz Nowicki – aktor teatralny, telewizyjny i dubbigowy, prezenter.
Józef Mika – aktor filmowy i dubbingowy.
Swoim cudnym głosem zaczarowała nas Olga Szomańska, polska wokalistka i aktorka estradowa. W jej wykonaniu wysłuchaliśmy piosenek niezapomnianej Anny German.
Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Wydawnictwo Szkolne PWN, ufundowało finalistom nagrody książkowe.

Pod ojczystym niebem
Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 21 im. Armii Krajowej
w Gdańsku już po raz szósty przeprowadził konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa pomorskiego. Jego celem było rozwijanie zainteresowań literackich, budzenie tożsamości narodowej oraz rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i talentu uczniów w szczególności poprzez dbałość o czystość języka polskiego i kształcenie umiejętności wypowiadania się na piśmie.
Konkurs został objęty patronatem honorowym Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.
Komisja konkursowa ogłosiła już listę laureatów, a podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród, nastąpi w maju br.
Nasza szkoła otrzymała aż siedem wyróżnień przyznanych przez organizatorów oraz przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Oto lista nagrodzonych:
Adrianna Brodzik kl. 5c – wyróżnienie organizatorów,
Wiktoria Chrząstowska kl. 6f- wyróżnienie organizatorów,
Amelia Lipiec kl. 4b – wyróżnienie organizatorów,
Nikola Śliwa kl.6c – wyróżnienie organizatorów, wyróżnienie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Koło Gdańsk- Wrzeszcz),
Aleksandra Basiak kl. 5d – wyróżnienie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Koło Gdańsk- Wrzeszcz i Koło Gdańsk-Oliwa).
Prace wyróżnionych uczniów powstały pod kierunkiem polonistek: pp. D. Chodorowskiej i W. Hillar.

Aktualności z poprzednich miesięcy zobacz w Archiwum

 Posted by at 7:48 am