Aktualności

 

W przeddzień Święta Wszystkich Świętych.

W dzień 1 listopada w szczególny sposób czcimy pamięć osób nam bliskich, które odeszły juz z tego świata.

I społeczneść SP6 pamięta o zmarłych znajomych, związnych ze szkołą w taki, czy inny sposób.

Wspomnijmy te postaci również w tym miejscu.

Zapalmy symboliczny znicz pamięci!


 

 

SMAK JESIENI

27 września 2014 r. o godz. 10.00 na deptaku przy ulicy Piłsudskiego rozpoczęła się impreza miejska pod nazwą „Smak Jesieni”. Niemal wszystkie kwidzyńskie szkoły serwowały, za niewielka opłatą, różne smakołyki. Obowiązkowo był chleb ze smalcem w towarzystwie ogórka kiszonego oraz moc wypieków.

Nauczyciele naszej szkoły: Wioletta Hillar, Izabela Lipiec i Monika Muchowska we współpracy z uczniami kl.6b i 4b i ich rodzicami przygotowali okazałe stoiska, obficie zastawione jesiennymi specjałami. Dominowały domowe wypieki, chleb ze smalcem, konfitury, różnego rodzaju przetwory oraz dary natury. Pieniądze ze sprzedaży kanapek i przetworów owocowo-warzywnych zostały przekazane na cele charytatywne.

Biblioteka Miejsko-Powiatowa przygotowała dla uczniów konkurs plastyczny pod hasłem „Anioł”. Uczennice naszej szkoły wzięły w nim udział, odnosząc sukces. Zuzanna Walenczewska z klasy 6a zajęła II miejsce, a Agata Dąbrowska z klasy 6a zdobyła wyróżnienie.

Tradycyjnie nie zabrakło też stoisk ze starociami. Powitaniu jesieni towarzyszyła nie tylko melancholijna, ale także rockowa muzyka. Dla wszystkich grał kwidzynianin,  Bartek Dzikowski, który rok temu wydał swoją debiutancką płytę “Traveling Soul”.

Patronat nad wspólną inicjatywą, która połączyła wszystkie szkoły miejskie, sprawował pan Mieczysław Dzikowski, prezes Lokalnej Fundacji Filantropijnej

 Wioletta Hillar

 

PROJEKT TEATR SHOW W KWIDZYŃSKIM KINOTEATRZE

24 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w interaktywnych warsztatach filmowych TALENT SHOW, stanowiących kontynuację z roku ubiegłego, kiedy to po raz pierwszy dzieci zetknęły się ze sztuką filmową tworzącą się na ich oczach, na scenie.

W tym roku ekipa, składająca się z wrocławskich filmowców i scenarzystów, przygotowała dwa występy skierowane do określonych grup wiekowych.

FILMOWA KSIĘGA PRZYGÓD to oferta dla  uczniów klas 1-3. Podczas warsztatu dzieci mogły odwiedzić trzy baśniowe krainy, w których na scenie zagrały swoje role aktorskie. Uczniowie mogli spotkać bajkowych przyjaciół i wspólnie z nimi przeżyć prawdziwą filmową przygodę. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy dowiedzieli się, jak realizuje się filmy, zobaczyli też kilka technik używanych w kinematografii. Na koniec warsztatu uczniowie zobaczyli zmontowany i udźwiękowiony film z ich udziałem.

JAK STWORZYĆ ŚWIAT FANTASY to warsztat adresowany do uczniów klas 4-6.W tym roku organizatorzy przygotowali  zabawę w filmie z gatunku FANTASY, odsłaniając  tajniki trików filmowych oraz efektów specjalnych. Widzowie mogli być prawdziwymi aktorami i wzięli czynny udział w działaniach scenicznych. Prowadzący wraz z ekipą filmową odkrywał magiczne krainy, przedstawiał ciekawych i nieziemskich bohaterów, z którymi młodzi aktorzy mogli uratować świat fantazji i profesora „DE EFEKTA”.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku TEATR SHOW zaskoczy nas nie mniej ciekawą propozycją podróży do świata filmu.

  Danuta Chodorowska i Ewa Oleksiak – koordynatorki 

 

 

Biegi przełajowe

17.10.2014 uczennice: Kuźma Martyna 5d, Rutkowska Amelia 6a, Rusek Anita 6d, Kraińska Weronika 6a, Szarafińska Milena 5a, Dąbrowska Katarzyna 5a, Warczak Zuzanna 5b, Grabowska Patrycja 6a, Karaś Zuzanna 6a, Walenczewska Zuzanna 6a, Aubriot Oliwia 6a  brali udział w Garczynie w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Nasza drużyna zdobyła I miejsce. Opiekunem był Pan Marek Wodziński.


14 października 2014 r. – Dzień Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania nauczycielom za trud włożony w edukację dzieci i młodzieży. Zgodnie z tą myślą, 14 października, najlepsi pedagodzy otrzymali nagrody.

W Gdańsku, w Dworze Artusa, Pomorski Kurator Oświaty p. Elżbieta Wasilenko wręczyła nauczycielom odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody. Wśród wyróżnionych znalazła się p. Danuta Chodorowska, która uhonorowana została Nagrodą Pomorskiego Kuratora Oświaty za działania na rzecz edukacji i rozwoju kultury. Spotkanie uświetniły występy utalentowanych uczniów z Pałacu Młodzieży w Gdańsku.

W godzinach popołudniowych zaś rozdane zostały Nagrody Burmistrza Miasta Kwidzyna. Nasza szkoła reprezentowana była dość licznie z uwagi na wysokie wyniki dydaktyczne oraz wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach nauki, kultury i sportu. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak wręczył nagrody następującym osobom: p. dyr. Lidii Nowackiej, p. wicedyr. Stanisławowi Mareckiemu, pp. Zofii Cieślakowskiej, Mirosławie Herkt, Wioletcie Hillar, Iwonie Leśkiewicz, Izabeli Lipiec, Romualdzie Stępień, Pawłowi Walorowi i Elżbiecie Zardzewiały.

Na spotkaniu wręczone zostały również akty mianowania na stopień nauczyciela mianowanego, a odebrały je pp. Agnieszka Bonczkowska i Aneta Karatysz.

W szkole dla swych nauczycieli, nie tylko tych nagrodzonych, uczniowie klasy IV a (pod kierunkiem opiekunek SU: D. Chodorowskiej i M. Czerwińskiej) przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym w żartobliwy i sentymentalny sposób wyrazili swój szacunek dla trudnej pracy pracowników oświaty oraz złożyli piękne życzenia.

W piątek 17 października odbędzie się spotkanie obecnych i emerytowanych pracowników szkoły. Wręczone zostaną wtedy inne nagrody i podziękowania.

  SU

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ślubowanie klas I

Już 25 września odbyło się ślubowanie klas I. Uczniowie przygotowywali się do tego wydarzenia od początku roku szkolnego. W uroczystości uczestniczyło siedem klas I. Wszystkie maluchy tego dnia przybyły do szkoły ze swoimi najbliższymi – rodzicami, rodzeństwem, babciami i dziadkami oraz dalszą rodziną. Świat wiedzy wprowadziły uczniów dwie wróżki, które pokazały pierwszakom co trzeba zrobić aby stać się pełnoprawnymi uczniami „szóstki”.  Dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, były pasowane na uczniów przez Dyrekcje szkoły. Otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców oraz niespodzianki przygotowane przez szóstoklasistów. Na zakończenie oficjalnej części przyjemną niespodzianką były kolorowe fajerwerki odpalone przez rodziców. W salach lekcyjnych czekał na pełnoprawnych już uczniów słodki poczęstunek.

DLACZEGO URODZILIŚMY SIĘ BEZ SKRZYDEŁ
- czyli filozofia w bibliotece
Uczniowie z kas I A i IIA ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie wzięli udział w spotkaniu z panią Joanną Wągiel, która w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła dzieciom co to jest filozofia i nad czym zastanawiają się filozofowie oraz jak ważne w życiu jest myślenie.
Mali uczestnicy filozoficznej pogadanki poznali znaczenie słowa eureka!- wiem, rozumiem.
Na prośbę pani Joanny dzieci same wymyślały filozoficzne pytania.
Oto niektóre z nich: dlaczego urodziliśmy się bez skrzydeł, dlaczego jemy i pijemy, dlaczego istnieją kolory, dlaczego ja żyję, dlaczego kochamy?
Okazało się, że w gronie uczestników spotkania znalazło się wielu młodych filozofów, którzy zadają sobie trudne a jednocześnie ciekawe pytania, nad którymi nawet dorośli na co dzień się nie zastanawiają.
Niewątpliwie dzieci przekonały się, że myślenie może być czymś przyjemnym.
PENTAX Image

PENTAX Image

PENTAX Image

PENTAX Image

PENTAX Image

PENTAX Image

PENTAX Image

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 – 1 wrzesień 2014


 Posted by at 7:48 am