Aktualności

 

Wszystkim Uczniom i ich Najbliższym, Przyjaciołom szkoły, Nauczycielom i Pracownikom życzę, by nadchodzące święta Bożego Narodzenia były radosne, promieniowały na wszystkich światłem, które rodzi się z odkrycia Tajemnicy Narodzenia Pańskiego: Boga przychodzącego do nas w kruchym, ludzkim ciele. Niech głębokie przeżycie tej Tajemnicy będzie siłą, która umacnia wśród cierpień, trudnych doświadczeń i wszelkich przeciwności, a radość i pokój serca przenikają całe nasze życie i będą niewyczerpanym źródłem nadziei i miłości. Niechaj każdy dzień Nowego Roku 2015 obfituje we wszelkie dobro potrzebne w codziennym życiu.

Serdecznie pozdrawiam. Dyrektor Szkoły Lidia Nowacka


Grafika ze strony: http://ostrowska.edu.pl/2009/12/magia-swiat-bozego-narodzenia/

Wyróżnienie dla ekipy filmowej z SP6
13.12.2014 r. odbył się I Finał Kwidzyńskiej Akademii Filmowej. Podczas tego powiatowego festiwalu filmowego można było zobaczyć 14 prac konkursowych, między innymi filmik z Szóstki. Uczniowie z klacy 4c stworzyli swoje dzieło na zajęciach koła medialnego, prowadzonego przez p. Ewę Wiercińską.
Gratulujemy młodym twórcom!
Powiatowy konkurs plastyczny
11 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kwidzynie odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny pt ”Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe”. Do konkursu przystąpiło dziewięć szkół podstawowych. Z każdej szkoły w konkursie  brała udział drużyna dwuosobowa. Zadaniem uczestników było wykonanie stroika świątecznego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: z kl. II bi Michalina Lemańska przygotowana przez p. Elżbietę Kolatę oraz z kl. III b – Zuzanna Brodzik przygotowana przez p. Grażynę Młot. Reprezentantki naszej szkoły zajęły trzecie miejsce.Grażyna Młot

Mikolajki- kl. IIIb
KLASA III B bardzo poważnie przygotowywała się do przyjścia Mikołaja. Uczniowie dzielnie się spisali wykonując wspaniałe ozdoby świąteczne. I 5 grudnia zawitał do klasy IIIb oczekiwany gość wraz z Elfami. Było miło !!
Grażyna Młot

Pomagamy i uczymy pomagać
4 grudnia 2014r. w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pn ‘Pomagamy i uczymy pomagać”, który został zorganizowany przez Gimnazjum nr 3 i Hospicjum w Kwidzynie. Uczestnicy konkurowali w pracach przestrzennych oraz płaskich .Nasi uczniowie wzięli udział w obu kategoriach w wyniku czego zdobyli następujące miejsca i wyróżnienia. Prace przestrzenne:II miejsce Michał Wiśniewski kl. IV c, I miejsce Malgorzata Kolińska kl. Iv c; prace płaskie wyróżnienia otrzymali: Oliwier Ostrzyżek kl. IV a, Waleria Oprawa kl. IV a, Monika Fukowska kl. VIa, II miejsce Bartosz Karatysz kl V d oraz I miejsce Jan Zardzewiały kl. Vd. Serdeczne gratulacje dla uczniów oraz nauczycielki Elzbiety Zardzewiały

Miejski konkurs przyrodniczy dla klas III „Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT”
2 grudnia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się  Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas III kwidzyńskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania 8 zadań. Dzieci musiały poradzić sobie, między innymi, z rozpoznawaniem roślin zbożowych, rozpoznawaniem liści drzew, rozpoznawaniem drzew i krzewów owocowych. Sporo czasu zajęła uczestnikom mapa Polski i zadania związane z umiejętnością jej odczytania.
Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Czechowski z kl. III e; Jakub Szymański z kl. III a i Karol Wasiewski z kl. III d i zajęli III miejsce

Zielona Szkoła w Brachlewie
01 i 02 grudnia 2014 r klasa IIIb uczestniczyła w ciekawych zajęciach w Zielonej Szkole w Brachlewie. Uczniowie  zdobywali nowe wiadomości i umiejętności związane z budowa lasu, odwiedzili oczyszczalnie ścieków, poznali zwyczaje, tropy zwierząt leśnych. Oprócz fantastycznej nauki integrowali się ze środowiskiem oraz ze sobą organizując ciekawe zabawy i zajęcia.

Grażyna Młot

Ogólnopolski Konkurs o tematyce patriotycznej
27 Listopada 2014r. w 12 Gimnazjum w Gdańsku odbyła się uroczysta gala Ogólnopolskiego Konkursu o tematyce patriotycznej, w której także uczestniczyli nasi uczniowie wraz z opiekunką konkursu Elżbietą Zardzewiały. Konkurs był podzielony na kilka kategorii: recytatorską, plastyczną, piosenki ludowej, piosenki patriotycznej soliści, piosenki patriotycznej zespołowej oraz prezentacja na akademię patriotyczną. Uczniowie zostali wyróżnieni w dwóch kategoriach: Aleksandra Szafarewicz z klasy IVa zdobyła II miejsce oraz Katarzyna Kuc z klasy Va wyróżnienie- w kategorii recytatorskiej Marek Serocki uczeń klasy VI Fi zdobył II miejsce w kategorii plastycznej. Jest to ogromny sukces naszych uczniów zważając na wysoki poziom i liczbę uczestników konkursu. Serdeczne gratulacje dla uczniów i nauczycielki Elżbiety Zardzewiały.

Drzewo w różnych odsłonach
25 listopada 2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn „Drzewo w różnych odsłonach”. Nasi uczniowie także wzięli udział w powyższym konkursie i otrzymali następujące miejsca: I Aleksandra Basiak kl. V d, III miejsce Olga Szachmytowska kl. Va oraz wyróżnienie Aleksandra Szafarewicz kl .IVa. Wszystkie prace zostały wykonane pod kierunkiem Elżbiety Zardzewiały. Serdeczne gratulacje!
Pierwsze sukcesy nowej drużyny koszykarzy.
Jak wiecie w naszej szkole funkcjonują klasy sportowe. Chłopcy najczęściej trenują koszykówkę.
W tym roku szkolnym formuje się nowa drużyna (w klasie 4a). Chłopców szkoli p. Iwona Szafarewicz.
Młodzi zawodnicy nie mają jeszcze obycia i doświadczenia sportowego, ale poszczycić się już mogą pierwszymi sukcesami.
W dniu 10.11.2014 r. z okazji Święta Niepodległości odbył się mecz towarzyski z drużyną z SP2. Uczniowie Szóstki wygrali to spotkanie wynikiem 53:34.
Uniesieni tym osiągnięciem młodzi sportowcy triumfowali również na pierwszym swoim turnieju piłki koszykowej, który odbyły się 14.11.2014 r. w Pasłęku.
Dokonanie zasługuję na pochwałę tym bardziej, że podopieczni pani Iwony byli najmłodsi. Turniej o puchar burmistrza Pasłęka okazał się dla naszych reprezentantów naprawdę szczęśliwy. Zwycięstwo jednym punktem przyniósł mecz z reprezentantami Olsztyna (ze starszego rocznika!). Najlepszymi zawodnikami w rozgrywkach zostali: Damian Litwin, Michał Dubieniecki, Filip Bartosewicz i Oliwier Ostrzyżek.
Gratulujemy, ciesząc się z pierwszych sukcesów dobrze zapowiadającej się drużyny!


Konkurs „EduFan’owe szaleństwo naukowe”

Klasa 6 f (integracyjna) pod opieką pań: Marii Czerwińskiej, Elżbiety Gałki i wychowawczyni Aliny Kłos, brała udział w konkursie o nazwie „EduFun’owe szaleństwo naukowe”, którego ideą było zachęcenie jak największej ilości dzieci i młodzieży do interaktywnej zabawy nauką.
Inicjatorem udziału w tej ciekawej akcji była p Maria Czerwińska, która z wykształcenia oraz z zamiłowania jest również chemikiem.
Zainspirowani przez p. Marylkę uczniowie z SP6 przeprowadzili doświadczenia według własnego pomysłu. Postanowili zilustrować w sposób intetraktywny, odpowiedź na pytanie dlaczego pada deszcz?. Podczas zajęć powstał filmik, w którym zarejestrowano przebieg doświadczeń. zobacz
Młodzi naukowcy z Szóstki wywalczyli nagrodę pocieszenia, czyli zniżkę na organizację wymarzonej „edufanowej” imprezy w naszej szkole! Gratulacje.
W tym miejscu warto wspomnieć, iż EduFan – Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy gościliśmy już na terenie SP6 podczas Dni Integracji w maju 2014 roku. Piknik naukowy zorganizowany na tą okoliczność wspominamy bardzo miło.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Program „Mały Mistrz”
W naszej szkole wszyscy pierwszoklasiści mają okazję stać się „Małymi Mistrzami”, a to za sprawą specjalnego ogólnopolskiego programu edukacyjnego, realizowanego od tego roku szkolnego.
Główną ideą programu o nazwie „Mały Mistrz” jest propagowanie aktywności fizycznej.
Formuła programu opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych.
W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Rowerzysta – Turysta, Gimnastyk – Tancerz, Saneczkarz – Narciarz – Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak – Wodniak.
Zdobywanie zaproponowanych sprawności może być wdrażane przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach 1-3. Z każdym jednak rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko.
Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.
Zajęcia prowadzi nauczyciel wychowania fizycznego, a nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pomaga w prowadzeniu lekcji.

Poniżej zdjęcia zajęć w klasie 1d – jeden z etapów zdobywania sprawności „Gimnastyk – Tancerz”. Nauczycielki: p. Magdalena Walenczewska i p. Marzena Strociak.

Zaproszenie na I Festiwal Filmów Amatorskich 2014
Kwidzyńska Akademia Filmowa – 13-14 grudnia 2014
Uczestnicy koła medialnego z SP6, prowadzonego przez p. Ewę Wiercińską pracują nad swoim pierwszym w życiu filmem.
Zainspirowani prelekcją byłej uczennicy szkoły – Julii Kluck – laureatki pierwszych nagród konkursów filmowych “Szkoły z talentem” (dwa lata z rzędu), która gościła na zajęciach koła medialnego, postanowili wziąć udział w I Festiwalu Filmów Amatorskich, organizowanym w naszym mieście. (informacja poniżej)
Pani Ewa Wiercińska, żeby nie przegapić innych ukrytych talentów filmowych z Szóstki zwraca się z prośbą, aby osoby interesujące się sztuką filmową, mające pomysł na własne dzieło, przyjrzały się regulaminowi udziału w konkursie filmowym na stronie internetowej festiwalu (http://fundacja-projekt.pl/2014-festiwal-filmowy) i wzięły udział w tym nowym przedsięwzięciu.
Jednocześnie zapewnia, iż młodym filmowcom pragnącym postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie posłuży radą i pomocą, na ile to możliwe. Śmiało można się zgłaszać do pani Ewy – sala nr 31.
Zatem …
UCZNIOWIE SZÓSTKI DO KAMER!
Czasu zostało już niewiele.

Szóstkowa brać Narodowe Święto Niepodległości uczciła w dniu 7.11.2014 roku.
Swoje montaże słowno – muzyczne zaprezentowały klasy: 3d i 3f pod kierunkiem p. Anety Karatysz i p. Anny Gąsior, jak tez klasy: 5c i 5e oraz zespół Dzwonki pod kierunkiem p. Wioletty Hillar i p. Joanny Kierlin – Serockiej.
Dziękujemy i gratulujemy pięknych występów!
Podsumowując obchody Święta Niepodległości należy podziękować również dzieciom z Pocztu Sztandarowego SP6, delegacji do złożenia kwiatów i ich opiekunce p. Marii Czerwińskiej.
Jak zawsze przy okazji ważnych uroczystości miejskich szkołę reprezentowała liczna ekipa, na czele z dyrekcją szkoły.

Narodowe Święto Niepodległości
Zbliża się jedno z ważniejszych świat dla każdego Polaka.
W naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości uczcimy w piątek 7 listopada 2014 roku.
Odbędą się dwa apele: na 2 lekcji dla klas I-III (przygotowany przez p. Anetę Karatysz i Annę Gąsior) oraz na 4 lekcji dla klas IV-VI ( przygotowany przez p. Wiolettę Hillar)

Prosimy o przystrojenie “galowych” ubrań, w których przyjdziemy do szkoły w tym dniu.
Pani Jolanta Kubiak uczy nas poniżej jak wykonać biało – czerwoną “rozetkę”.
Sposób wykonania: 

1. Wycinamy z białej kartki pasek o szerokości 3.5 cm, a z czerwonej pasek o szerokości 1.5 cm.
2. Czerwony pasek przyklejamy do białego ( polecam klej introligatorski).
3. Sklejony pasek składamy w harmonijkę.
4. Sklejamy końce harmonijki.
5. Delikatnie wyginamy tak by ułożyć w kształt rozety.
6. Z pozostałego kartonu wycinamy koło (średnica 5-6 cm) i podklejamy nim od spodu kokardę by ją ustabilizować i wzmocnić.
7. Wycinamy z kartonu prostokąt o szerokości dopasowanej do wielkości agrafki i za jego pomocą kleju mocujemy agrafkę.
8. Można malutkie kółeczko przykleić na środku, z przodu rozety.

W przeddzień Święta Wszystkich Świętych.
1 listopada w szczególny sposób czcimy pamięć osób nam bliskich, które odeszły już z tego świata.
I społeczność SP6 pamięta o zmarłych znajomych, związanych ze szkołą w taki, czy inny sposób.

Wspomnijmy te postaci również w tym miejscu.
Zapalmy symboliczny znicz pamięci! Posted by at 7:48 am