Wydarzenia

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła inauguruje szereg akcji związanych z Jubileuszem 30.lecia nadania szkole sztandaru i imienia dr. Władysława Gębika.
TWORZYMY BIBLIOTECZKĘ PATRONA NASZEJ SZKOŁY – zapraszamy rodziny uczniów i nauczycieli, wszystkich przyjaciół szkoły, do włączenia się w zbiórkę książek napisanych przez Władysława Gębika (oraz o Nim) i podarowanie do szkolnej biblioteczki.
GRUDZIEŃ MIESIĄCEM KSIĄŻKI I CZYTELNIKA – od czwartku, 1 grudnia, rusza kampania czytelnicza, a wraz z nią program poświęcony Patronowi Szkoły. Głównym nurtem kampanii czytelniczej będzie czytanie książek napisanych przez Władysława Gębika, by wszyscy uczniowie poznali twórczość naszego Patrona.
Cała Szóstka Czyta Gębika – 2 grudnia (piątek) o godz. 18.30 w SP6 – wieczornica poświęcona dr. Wł. Gębikowi – inauguracja kampanii czytelniczej w SP6 z udziałem gości, w tym 120 harcerzy; finał kampanii – 8 maja;
PRZEPISUJEMY KSIĄŻKI GĘBIKA – konkurs kaligrafii – luty2017
ILUSTRUJEMY KSIĄŻKI GĘBIKA – konkurs plastyczny – marzec2017
31.rocznica śmierci Wł. Gębika – uroczysty apel – marzec2017
117.rocznica urodzin Wł. Gębika; 30.rocznica nadania imienia i sztandaru – akademia – 14 czerwca 2017

Nauczyciel na Medal
Miło nam poinformować, że p. Zofia Cieślakowska z naszej szkoły została zwycięzcą powiatowego etapu głosowania w plebiscycie Nauczyciel na Medal.
Powiatowy etap głosowania na najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli z Pomorza zakończył się 29 października. Zwycięzcy z każdego powiatu województwa awansowali do wojewódzkiego finału, który rozpoczął się 31 października i trwał do 7 listopada.
Na p. Zofię czytelnicy Dziennika Bałtyckiego oddali 418 głosów. Dzięki głosom sympatyków p. Zofia znalazła się w czołówce nauczycieli województwa pomorskiego i wzięła udział w uroczystej gali w Gdańsku. Gratulujemy!

Wszystkich Świętych
W tym roku 28 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Anety Karatysz wybrali się na kwidzyński cmentarz, aby uczcić pamięć osób związanych z SP6. Zapłonęły przyniesione przez uczniów naszej szkoły znicze, za które ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Niestety padający deszcz nie pozwolił na długi spacer i zadumę. Wyprawa na pewno zostanie powtórzona, kiedy aura będzie bardziej sprzyjająca.

“Jesień porą witamin, kolorów i smaków”

Rozpoczął się ostatni tydzień października, który będzie przebiegał pod hasłem “Jesień porą witamin, kolorów i smaków”. W tym tygodniu uczniowie chodzą ubrani w kolorystyce wylosowanego warzywa lub owocu z przyczepionym emblematem, dotyczącym wylosowanej “bomby witaminowej”. Na drzwiach klasy, w dowolny sposób reklamujemy swoje owoce/warzywa. Zwracamy tez szczególną uwagę na jakość odżywiania.Pijemy wodę, herbatę, soki tylko naturalne, jemy codziennie do kanapek owoce i warzywa.

Dziękujemy paniom: Katarzynie Kostro i Magdzie Walenczewskiej za zainicjowanie tej kolorowej i zdrowej akcji w naszej szkole!

A relacja jak zwykle na profilu fb.

 

Pracownicy szkoły serdecznie dziękują za życzenia oraz przemiłe oznaki sympatii i uznania przekazywane przez Uczniów i Rodziców.

Na naszym facebookowym profilu szkoły obszerna fotorelacja z obchodów tego święta w Szóstce. Zapraszamy także na portal kwidzynnasze miasto.

 

Pierwszy dzwonek już za nami, czas wrócić myślami z zielonych łąk i pachnących jodem plaż. Pora do szkoły! W naszej Szóstce pierwszy dzwonek już ustąpił miejsca regularnym przerwom. Nadeszła pora lekcji, obowiązków, ale też przyjemności. Za nami pierwsze wycieczki, przed nami wyzwania przyrodnicze i… smakowe. Zobaczcie sami i odwiedźcie nasz profil na facebooku!

UROCZYSTE  ROZPOCZĘCIE  ROKU  SZKOLNEGO  2016/2017

Inauguracja roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września 2016 r. o godz. 9.00 na dziedzińcu szkoły. Z uwagi na zapowiadane opady deszczu prosimy uczniów zaopatrzyć w peleryny przeciwdeszczowe, nie parasole. Uczniowie przychodzą bez plecaków, przynoszą ze sobą tylko notesy i długopisy. Po uroczystości spotykają się z wychowawcami w klasach.

Pierwszoklasiści z rodzicami spotkają się z dyrekcją szkoły i wychowawcami na sali gimnastycznej (nr 42).

Zebrania organizacyjne z wychowawcami klas, połączone z wyborami do klasowych rad rodziców, odbędą się w środę, 7 września 2016 r. o godz. 16.00.  Zebranie wyborcze do Rady Rodziców i uzupełniające do Rady Szkoły odbędzie się 14 września 2016 r. o godz. 16.00.

zobacz informacje o plecaku

 

Wyprawka dla uczniów klas pierwszych

Wakacje

Rozpoczęły się upragnione i w 100 % zasłużone WAKACJE!

Życzę, by były udanym, miłym i bezpiecznym odpoczynkiem. Niech będą słoneczne, pogodne i przyniosą wszystkim tylko radosne chwile i same interesujące niespodzianki.

Lidia Nowacka – dyrektor szkoły

„Bezpieczne wakacje” A. Bober

Gdy na wakacjach z rodzicami wypoczywasz,

Dużo niezwykłych przygód przeżywasz.

Nie zapomnij jednak o rzeczy ważnej,

By bezpieczeństwo zachować w sytuacji każdej.

Przez ulicę przechodź tylko na pasach zebry,

Na zielonym świetle i rozglądając się bez przerwy.

Wychodząc na słońce, nakrycie głowy zakładaj,

A na całe ciało krem przeciwsłoneczny nakładaj.

Podczas kąpieli, bądź zawsze pod okiem dorosłego,

By żaden wypadek nie zdarzył Ci się kolego.

Podczas burzy, nie wybieraj się w góry,

A także gdy za oknem, krajobraz jest szaro- bury.

W pobliżu ulicy się nie baw nigdy,

By samochód, autobus czy tramwaj nie zrobiły Ci krzywdy.

Będąc w lesie, śmieci nie wyrzucaj,

Nie rozpalaj ogniska i ciszy nie zakłócaj.

Nie przyjmuj też nic od nieznajomego,

Bo przydarzyć może Ci się coś bardzo niedobrego.

O numerach alarmowych nie zapominaj,

Niech je wraz z Tobą powtórzy cała rodzina.

997- to telefon na policje,

tam niepokojące sytuacje możesz zgłosić wszystkie.

998- wykręcasz, gdy pożar zauważysz,

bo wtedy dodzwonisz się do pożarnej straży.

999- to numer na pogotowie,

dzwoniąc tam możesz innym i sobie uratować zdrowie.

Gdybyś jednak, tych wszystkich numerów nie umiał zapamiętać,

Wystarczy o jednym ogólnym numerze pamiętać.

112- tam możesz wszystko zgłosić

i o każdy rodzaj pomocy poprosić.

slonce

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 o godzinie 9.00 piątek 24.06.2016.

Serdecznie zapraszamy

 

Piszą o nas

Zobacz:

artykuł w kwidzyn.naszemiasto.pl

 

Już za kilka dni

Już za kilka dni będziemy składać trzeci zeszyt wspomnień “Przystanek 6″. Może nasi Przyjaciele – absolwenci, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, zechcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi ze szkołą, która w pewnym okresie życia była dla nich ważnym przystankiem? Czasu niewiele, ale nawet krótkie, kilkuzdaniowe wspomnienia spisane w jednym zeszycie przywołają minione lata. Zapisane podczas poprzednich jubileuszy szkoły pozostały trwałą pamiątką.

Być może przydatne będą niedokończone zdania (jedno lub więcej) ? A może trzeba coś zmienić?

1. Chętnie wróciłabym/ wróciłbym …

2. Zdarza się, że czasami tęsknię …

3. Najbardziej lubiłam/ lubiłem …

4. Gdyby można cofnąć czas …

5. Szkoła kojarzy mi się …

6. Miło wspominam …

7. Pamiętam o …

8. Żałuję, że …

Pozdrawiam. Lidia Nowacka – dyrektor szkoły

 

III Ogólnopolski Konkurs Literacki „Najwyższe Wartości”

Celem konkursu, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miastku, było rozwijanie i wspieranie dziecięcej twórczości literackiej oraz wskazywanie przez dzieci i młodzież najważniejszych wartości życiowych. Na tegoroczny konkurs nadesłano 92 wiersze z 21 szkół.

Komisja w składzie:

1. Joanna Wnuk – Lipińska – przewodnicząca

2. Aleksandra Dróżdż – członek

3. Regina Zalewska – członek

biorąc pod uwagę:

– oryginalność w ujęciu tematu,

– bogactwo środków poetyckich,

– kompozycję wiersza,

wyróżniła utwory poetyckie niżej wymienionych uczestników:

*Kat. I – klasy III – IV

II miejsce- Madeja Martyna, SP nr 6 Kwidzyn, tytuł wiersza: Moje wartości, opiekun-nauczyciel: Jolanta Drypa

II miejsce- Arszyńska Amelia, SP nr 6 Kwidzyn, tytuł wiersza: Przyjaźń, opiekun-nauczyciel: Jolanta Drypa

*Kat. II – klasy V – VI

I miejsce- Krawniak Agata, SP nr 6 Kwidzyn, tytuł wiersza: Z zamyślenia nad światem, opiekun-nauczyciel: Danuta Chodorowska,

II miejsce- Zardzewiały Jan, SP nr 6 Kwidzyn, tytuł wiersza: Moje miejsce, opiekun-nauczyciel: Danuta Chodorowska

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Mobilne studio ekologiczne

Mobilne studio ekologiczne w ramach projektu „Masz wybór, segreguj, odzyskuj – ODPADY OPAKOWANIOWE”.

W ramach obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi panie przyrodniczki: Elżbieta Gałka i Nella Szyłejko zaplanowały ciekawe wydarzenie.

20 maja 2016 r. naszą szkołę odwiedzi mobilne studio edukacyjne w ramach projektu „Masz wybór, segreguj, odzyskuj – ODPADY OPAKOWANIOWE”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Stanowisko promocyjne obsługiwane jest przez osoby zatrudnione przez Stowarzyszenie „Tilia”. Mobilne stanowisko edukacyjno – promocyjne składa się z samochodu – busa w którym przewożone są wszystkie atrakcje oraz pomoce dydaktyczne wykorzystywane podczas akcji. Dodatkowo bus pełni rolę pracowni komputerowej bowiem znajdują się w nim 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, na których można obejrzeć prezentacje multimedialne dotyczące opakowań, stronę projektu, a także zagrać w gry komputerowe stworzone specjalnie na potrzeby projektu.

Na stanowisku znajdują się: tablica multimedialna, instalacja przestrzenna pn. „cykl życia opakowania”, plansze poglądowe w formie wystawy, mini PSZOK, koło fortuny z zagadkami i rebusami, krzyżówka terenowa oraz terenowe memo składające się z 20 kart. Wszystkie gry i zabawy związane są z właściwą projektowi tematyką. Na uczestników czekają kolorowe gadżety.

http://www.tilia.org.pl/index.php?id=1102&tx_ttnews[tt_news]=890&tx_ttnews[backPid]=687&cHash=ad14c08ba0b5f5bb1e2d43768988ac48

Jubileusz Szkoły

Na tegoroczne obchody Jubileuszu 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 6 im. dr. Wł. Gębika w Kwidzynie (dawnej „Tysiąclatki”) w 1050 rocznicę Chrztu Polski składają się: 29. rocznica nadania szkole Imienia i Sztandaru, 116.rocznica urodzin i niedawna 30.rocznica śmierci Patrona. Stanowią one okazje do świętowania podczas tygodnia integracji, tj. od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. Nauczyciele z partnerskim udziałem rodziców przygotowali wiele niespodzianek nie tylko dla dzieci.

Pamiętamy o emerytach, byłych pracownikach, nauczycielach, absolwentach szkoły. W piątkowe popołudnie, 3 czerwca br., zapraszamy do „Szóstki” na spotkania przy kawie i herbacie.

W godz.16.00-18.00. będzie można powspominać dawne czasy, obejrzeć wystawy i szkolną kronikę filmową.

O godz. 16.00 planujemy uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy i otwarcie Izby Patrona i Historii Szkoły.

Do uczestnictwa w jubileuszowych uroczystościach zaprosiliśmy wyjątkowych gości, przyjaciół szkoły, wśród których jest bliska rodzina dr. Władysława Gębika oraz Rodzina Rodła.

Główne obchody przypadają w sobotę, 4 czerwca br.

Rozpoczną się o godz. 8.00 Mszą Świętą w intencji Szkoły i Patrona w Katedrze pw. Św. Jana Ewangelisty.

O godz. 9.15 w Teatrze Miejskim odbędzie się specjalnie przygotowany na tę uroczystość spektakl pt. „Przeminęły już wieki, a myśmy ostali…” Będzie także wyjątkowa okazja do wysłuchania zaprezentowanej przez dr Justynę Liguz interesującej historii związanej z działalnością Władysława Gębika w latach 30 ub. wieku.

Przedstawiciele młodzieży I LO im. dr. Wł. Gębika w Kwidzynie, dawnego Polskiego Gimnazjum, przybliżą postać Patrona Szkoły wpisaną na trwałe w dzieje naszego miasta.

Wręczone zostaną: „Medal Gębika”, odznaki „Przyjaciel Szkoły”, podziękowania.

Od godz. 12.00 na kwidzyńskim zamku odbędą się spotkania kongresowe. Po muzycznej inauguracji Goście zwiedzą z przewodnikiem najciekawsze miejsca muzeum, katedry, zobaczą krypty Mistrzów Krzyżackich. Chętni będą mogli uczestniczyć w jednym z planowanych warsztatów historycznych, muzycznych, kulturowych lub trenerskich.

Dni Integracji

W ramach dni integracji przez cały tydzień od 30 maja do 3 czerwca 2016 r. będą odbywały się:

• MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY KULTUROWE – udział studentów z AIESEC.

• Konkursy: Historia SP6, Trzymaj formę (promocja zdrowia), recytatorski, kaligraficzny i plastyczno- literacki z okazji Dnia Matki.

• Więcej Ruchu Panie Druhu, czyli integracyjne zabawy ruchowe oraz Taneczne Przerwy.

• Jemy zdrowo, pijemy wodę niegazowaną, naturalne soki, bez cukru, Paninoteca (bar kanapkowy).

WYSTAWY:

• Fotograficzna: Żołnierze Niezłomni Powiatu Kwidzyńskiego ( autorstwa Andrzeja Chmielewskiego).

• Filmowe: KRONIKA SP6.

• Plastyczne: WOJOWIE MIESZKA, ORŁY WOLNOŚCI.

POKAZY: strażackie, ratownicze, samooobrony, Szkoły Tańca Szczepan i Loud Street Dance.

Ponadto: Przejażdżki tramwajem konnym i bryczką, Szkoła Okiem DRONA.

W programie:

Poniedziałek, 30.05.2016 r.- 1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI:

MAŁY FESTIWAL FIMOWY, działania plastyczne metodą projektu.

Wtorek, 31.05.2016 – FESTYN NAUKOWY PORUSZ UMYSŁ I CIAŁO:

DOŚWIADCZANIE ŚWIATA, EKSPERYMENTY.

Środa, 01.06.2016 – DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO:

ROZGRYWKI SPORTOWE, DMUCHAWCE, INTEGRACYJNE ZABAWY TWÓRCZE, PODWÓRKOWE, 1 POMOC, Fitness dla dorosłych.

Czwartek, 02.06.2016 – Święto Szkoły – 55 LAT SP6

Obchody wewnątrzszkolne, Światełka Pamięci – delegacje na cmentarzu komunalnym w Kwidzynie.

Piątek, 03.06.2016 – II Kwidzyńskie ŚWIĘTO MUZYKI

– udział muzykujących na flażoletach dzieci ze szkół i przedszkoli; zalecane stroje z epoki średniowiecznej,

a w programie m.in.

• PREMIERA SPEKTAKLU DLA DZIECI,

• ETNICZNE WARSZTATY MUZYCZNE – MUZYKA RYTMÓW,

• MUZYKOWANIE NA FLAŻOLETACH I TARABANACH,

• POPISY MUZYCZNE I TANECZNE, BARWNY KOROWÓD,

• KONKURS „MISTRZOWIE ZDROWEJ KANAPKI” – panini, tartinki,

• KAWIARENKA POD CHMURKĄ

Piątek 3.06.2016

II Kwidzyńskie ŚWIĘTO MUZYKI (godz. 8.00 – 14.30 )

Mini-ekoszkoła

W imieniu zespołu projektowego chciałabym podziękować Państwu za udział w naszym projekcie „Mini-ekoszkoła”. „Mini-ekoszkoła” to projekt skierowany do uczniów klas V kwidzyńskich szkół podstawowych, a mający na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. I etap naszego projektu został przeprowadzony w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 (X-XII).  W trakcie 45 minutowej lekcji „Na czym polega zrównoważona gospodarka leśna i co nam daje recykling” uczniowie poznawali zagadnienia dotyczące gospodarki leśnej, produkcji papieru i recyklingu.

II etap projektu to konkurs plastyczny „Recykling wokół nas”.

Każda z klas które uczestniczyły w I etapie wykonała pracę plastyczną. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w wykonaniu tego zadania.

III etap projektu wycieczka do Naszej Spółki.

Dzieci brały udział w 20 minutowym przejeździe przez teren zakładu, a następnie 45 minutowej lekcji, podczas której zobaczyły film o produkcji papieru jak również wzięły udział w zabawach z papierem w roli głównej.  Nadesłane prace plastyczne zostały ocenione przez jury składające się z pracowników IP Kwidzyn Spółka z o.o., przedstawiciela Stowarzyszenia Eko-Inicjatywy; Nadleśnictwa Kwidzyn i Urzędu Miasta Kwidzyn.

Piątek

W wyniku przyznanych punktów klasyfikacja przedstawia się następująco:

MIEJSCE KLASA SZKOŁA
I VA SP6
II VC SP2
III VD SP2
WYRÓŻNIENIE VB SP2
WYRÓŻNIENIE -NAGRODA SPECJALNA PREZESA ZARZĄDU IP KWIDZYN VB SP6
 WYRÓŻNIENIE DODATKOWE VC SP6

Nagrody zostaną wręczone uczniom w szkole.

Za udział w projekcie bardzo dziękujemy.

Z poważaniem w imieniu zespołu projektowego

MARZENA WOLSKA