DLACZEGO URODZILIŚMY SIĘ BEZ SKRZYDEŁ
- czyli filozofia w bibliotece
Uczniowie z kas I A i IIA ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie wzięli udział w spotkaniu z panią Joanną Wągiel, która w ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła dzieciom co to jest filozofia i nad czym zastanawiają się filozofowie oraz jak ważne w życiu jest myślenie.
Mali uczestnicy filozoficznej pogadanki poznali znaczenie słowa eureka!- wiem, rozumiem.
Na prośbę pani Joanny dzieci same wymyślały filozoficzne pytania.
Oto niektóre z nich: dlaczego urodziliśmy się bez skrzydeł, dlaczego jemy i pijemy, dlaczego istnieją kolory, dlaczego ja żyję, dlaczego kochamy?
Okazało się, że w gronie uczestników spotkania znalazło się wielu młodych filozofów, którzy zadają sobie trudne a jednocześnie ciekawe pytania, nad którymi nawet dorośli na co dzień się nie zastanawiają.
Niewątpliwie dzieci przekonały się, że myślenie może być czymś przyjemnym.
PENTAX Image

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 – 1 wrzesień 2014 godz. 900